Ogólnopolski Konkurs Papieski - najlepsze zdjęcia z Łodzi.

5-1 ŚHP w Łodzi po raz kolejny ma powody do dumy i zadowolenia ze swoich uczestników. Ubiegłoroczny sukces został powtórzony w dwójnasób.

Małgorzata Rychlicka i Michał Suroń uczniowie Gimnazjum 40 w Łodzi zostali laureatami XI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt. „Wolność i Odpowiedzialność – Nauki Jana Pawła II w Naszych Sercach”. Temat tegorocznej edycji zwracał uwagę młodych ludzi na słowa symbole człowieczeństwa - Wolność i Odpowiedzialność, ich znaczenie i misję, jaką mają spełnić w ich życiu. Temat trudny, ale jakże powszechny. Jury konkursu miało nie lada wyzwanie z oceną nadesłanych zdjęć i ich interpretacją. Ocenie podlegał oryginalny sposób przedstawienia tematu, walory artystyczne oraz dostosowanie się do regulaminu konkursu. Werdykt jury w kategorii prace fotograficzne uczestnicy OHP brzmiał: „Z uwagi na bardzo trudny do zrealizowania temat, rozległy w interpretacji i szeroki w swoim znaczeniu nie przyznano I i II miejsca. Przyznano za to równorzędne trzy nagrody za zajecie III miejsca.”

Wszystkie trzy nagrody przypadły uczestnikom OHP ze Środowiskowego Hufca Pracy 5-1 z Łodzi.

III Nagroda: Michał Suroń za pracę „Odpowiadaj, kiedy Cię pytam” oraz „Niepewność”.

III Nagroda”Małgorzata Rychlicka za pracę „X, Y i już…”.

Zdjęcia laureatów można było zobaczyć w Wadowickim Centrum Kultury na specjalnie utworzonej wystawie prac nagrodzonych i wyróżnionych oraz wydanym albumie okolicznościowym.

red. R. Duszyński

Nagrody wręczał Komendant Główny OHP Jerzy Mormul.

III miejsce Michał Suroń za pracę „Odpowiadaj, kiedy Cię pytam”

Chodzą do nas nie tylko uczniowie z okolicznych osiedli, ale także z Retkini, Bałut i Sródmieścia.

Co ich do nas przyciąga ?
- wyspecjalizowana, tworząca przyjazną atmosferę kadra pedagogiczna;
- ciekawe i niekonwencjonalnie prowadzone lekcje;
- zróżnicowane koła zainteresowań - językowe, komputerowe, muzyczne, turystyczne, europejskie, teatralne;
- zajęcia pozalekcyjne - karate tradycyjne, SKS, wycieczki, rajdy, biegi na orientację;
- sukcesy w konkursach przedmiotowych: "Łódzkie Skrzydła", "Omnibus", "Kangur", "Gimnazjalna Liga Koszykówki";
- opieka pedagoga szkolnego, psychologa, logopedy, pielęgniarki;
- stołówka z niedrogimi i smacznymi obiadami;
- pracownia komputerowa iMac ze stałym łączem internetowym;
- Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze;
- spotkania z ciekawymi ludźmi - naszymi gośćmi byli m. in. : prof. Ludwik Stomma, trener Janusz Wójcik, aktor Cezary Żak, himalaista Robert Pustelnik, zespół "Blue Cafe".

6 grudnia samorząd uczniowski w miły sposób zaskoczył nauczycieli nawiązaniem do świątecznej tradycji obdarowywania się
prezentami. W szkole pojawił się “Święty Mikołaj”, który jak powszechnie wiadomo jest kobietą, i zadawał trudne pytanie - “Czy byłeś w tym roku grzeczny?”. Nie ukrywajmy, że w wielu wypadkach z tą grzecznością nie było najlepiej jednak wszyscy nauczyciele - zdaniem Mikołaja - zasłużyli sobie na mały upominek. Jednocześnie wystąpiła poważna wątpliwość ponieważ wyszło na jaw, że renifery to też reniferzyce...

red. R. Duszyński

26 listopada uczniowie naszej szkoły udali się na Dzień Pluszowego Misia do przedszkola nr 200 w Łodzi. A. Kałczak, M. Kaczor, S. Zielińska, E. Stajszczak, P. Staszewska i A. Sieczkowski przygotowali i przeprowadzili kilka zabaw dla dzieci związanych z tematyką misia. Każde z dzieci przyniosło ze sobą swojego ulubionego pluszaka. Na pożegnanie dzieci dostało pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

red. S. Wypych

III miejsce Michał Suroń za pracę „Niepewność”.

III miejsce Małgorzata Rychlicka za pracę „X, Y i już…”

NASZEJ SZKOŁY