93-130 Łódź

ul. Kaliska 25/27

tel/fax 42 681-78-02

e-mail: gim40@szkoly.lodz.pl

16 maja 2011 r. odbył się turniej w piłce nożnej chłopców, na który zostaliśmy zaproszeni przez MOW nr.1. Uczniowie nasi wygrali dwa mecze i przegrali mecz o I miejsce z Gimnazjum nr 31 ostatecznie zajmując II miejsce. Skład drużyny: G. Okrasa, M. Sosenkiewicz, K. Zduniak, J. Przytulski, M. Mordon, A. Durman, S. Janasik. Opiekun: J. Olczyk.

TURNIEJ COCA COLA CUP ‘2011

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w turnieju Coca-Cola w piłce nożnej. W I rundzie eliminacyjnej wygrały swoją grupę wygrywając z Gimnazjum nr 15 i 19 i awansowały do następnej rundy. W II rundzie wygrały z Gimnazjum nr 36 i 28 oraz w meczu decydującym o wyjściu z grupy przegrały z Gimnazjum nr 44 i ostatecznie zajęły 2 miejsce w Łodzi. Należą Im się duże brawa za ambicję i waleczność ponieważ w II rundzie w każdym meczu grały w osłabionym liczbowo składzie.

W dniach 20 i 24 maja 2011 r. odbył się turniej promujący Kulturę Fizyczną Rejonu Łódź-Południe w piłce nożnej dziewcząt. Nasze uczennice wygrały trzy mecze i przegrały ponownie w meczu o I miejsce z Gimnazjum nr 44 zajmując ostatecznie II miejsce. Najlepszą zawodniczką w naszym zespole została Agnieszka Traczyk. W turniejach udział wzięły: S. Chłosta, D. Frydrych, A. Traczyk, . owalewska, A. Jóźwiak, A. Pierzchalska, K. Paca, M. Milczarek. Opiekun: J. Olczyk.

SUKCESY NASZEJ MŁODZIEŻY I OPIEKUNÓW

Nasza młodzież wzięła udział w  I Międzyszkolnym Turnieju Futbolu Stołowego, który odbył się w Liceum Profilowanym przy ul.Piłsudskiego 135 w Łodzi. . Turniej został objęty honorowym patronatem przez Panią Prezydent Miasta Łodzi - Hannę Zdanowską. Patronat medialny - TVP Łódź

Gośćmi Turnieju byli: Artur Partyka - mistrz olimpijski w skoku wzwyż, oraz Filip Kubiatowicz - Mistrz Świata w Futbolu Stołowym.
Sędziowali członkowie Łódzkiego Klubu Futbolu Stołowego.
2-3 marca odbyły się rozgrywki par męskich, par mieszanych i opiekunów.
W pierwszym dniu Turnieju rozlosowano także wśród uczestników kilka piłek z podpisami m. in. Artura Partyki i Filipa Kubiatowicza, oraz bezpłatne treningi w Łódzkim Klubie Futbolu Stołowego. Jedną z takich piłek miał szczęście wylosować nasz uczeń Andrzej Tęczyński.

Nasi uczniowie oraz opiekunowie oprócz tego, że dobrze się bawili zdobyli: 1 miejsce -kategoria drużyna  dziewczyn - Sylwia Zielińska oraz Magdalena Jędrzejczak ,dziewczyny oprócz pucharów oraz dyplomów otrzymały karnet na bezpłatne treningi ,,trambambuli” u samych mistrzów w klubie

1 miejsce –kategoria opiekunowie p. Rafał Pankiewicz

Pan Rafał otrzymał puchar oraz dyplom

III MIEJSCE  DLA NASZEGO GIMNAZJUM  w zdobyciu największej ilości punktów wszyscy uczestnicy z naszego Gimnazjum wraz z opiekunami: Sylwia Zielińska, Magdalena Jędrzejczak, Andrzej Tęczyński, Adrian Perzasty, Marcin Mielczarek, Grzegorz Okrasa, Daniel Kołodziej, Damian Bromirski, Kartosiński Maciej, Mateusz Sosenkiewicz oraz opiekunowie p. Olga Babiarz, p. Jakub Olczyk, p. Rafał Pankiewicz.

Puchar Prezydenta m. Łodzi zdobyty - Zwycięstwo na miarę czasów.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w TURNIEJU W PIŁKĘ HALOWĄ oraganizowanym przez Straż Miejską

W piątek 25 lutego 2011 roku nastała ta chwila. Młodzież z Łódzkiego OHP została mistrzem w Halowym Turnieju Piłki Nożnej „Młodzież kontra Straż Miejska” i zdobyła okazały puchar PREZYDENTA MIASTA ŁODZI. W turnieju brało udział 6 drużyn, które to reprezentowały m.in.: OHP, Straż Miejską, Ośrodki Socjoterapii, Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze, Pogotowia Opiekuńcze.

DRUŻYNA OHP  zajęła I Miejsce

Janasik Sylwester,Zduniak Kamil,Tęczyński Andrzej ,Mordon Mateusz,MIchas Dariusz ,Salomon Mateusz,Olejnik Piotr .

Największym sukcesem było wygranie przez nasza drużynę meczu ze Strażą Miejską 1:0.

Najlepszym bramkarzem został: Andrzej Tęczyński .

Uczestnicy -uczniowie naszej szkoły otrzymali każdy indywidualnie nagrodę. Dla naszej  SZKOŁY -PUCHAR oraz Tort ,jak również OHP -PIŁKĘ z podpisami piłkarzy WIDZEWA I ŁKS-U.

Opiekun i trener p. Jakub Olczyk

Relacje z uroczystości można było oglądać w telewizji TOYA.

tekst: Olga Babiarz

28 listopada’2011 po raz kolejny odbył się SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO dla klas OHP. Udział wzięło 16 uczniów z klas z przygotowaniem zawodowym. Uczniowie bardzo dzielnie walczyli i tak: I miejsce zajął uczeń klasy IId Sebastaian Rutkowski, II miejsce - Sebastian Sobiński IIId, III miejsce - Patry Starek IId. Puchar oraz słodkości zostały ufundowane przez OHP przy ul. Milionowej. Puchary wręczyła p. M.Kasza natomiast dyplomy zostały wręczone przez organizatora oraz sędziego głownego p. O.Babiarz.

tekst: O.Babiarz, red. R.Duszyński

6 grudnia’2011 w naszym Gimnazjum odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta OHP. W rozgrywkach wzięły udział klasy: 1D, 2C, 2D, 3D. Po bardzo emocjonujących meczach zwyciężyła klasa 2D. 2 miejsce zajęła klasa 1D, 3 miejsce - klasa 3D, 4 miejsce - klasa 2C. Po zakończeniu turnieju przedstawicielki Hufców Pracy wręczyły puchar oraz słodkie upominki dla wszystkich uczestników.

W dniach 15.10 – 24.10.2012 roku odbyły się rozgrywki piłki nożnej dziewcząt „Promujących Kulturę Fizyczną”.Oprócz naszego Gimnazjum w zawodach wzięły udział: Gimnazja numer: 44, 37, 38, 43, 46. Nasze uczennice przegrały niestety wszystkie mecze i zajęły 6 miejsce. Podsumowując można rzec „pierwsze koty za płoty” ponieważ trzon drużyny stanowiły dziewczyny z pierwszej klasy. Barw Gimnazjum nr 40 broniły: Karolina Kunst, Joanna Urbańska, Sylwia Szwedzińska, Noemi Zakrzewska, Martyna Pierzchalska, Marta Żerkowska, Pamela Wojtasik i Paulina Cieślak.

NAJCIEKAWSZE

WYDARZENIA SPORTOWE

19 listopada 2015 nasi uczniowie pod szyldem OHP uczestniczyli w Turnieju o Puchar Komendanta Straży Miejskiej w piłce nożnej halowej. Po bardzo dobrych meczach zajęliśmy 2 miejsce. Wicekrólem strzelców został Dawid Bajer. Barwy OHP z naszej szkoły reprezentowali: Stanisław Budziński, Michał Majewski, Dawid Bajer, Piotr Nicpoń, Adrian Jabłoński.

tekst: J.Olczyk

18 marca’2016 odbyła się pierwsza edycja biegu dla gimnazjalistów EDU run. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły - Dawid Bajer i Maciej Biernat. Na 43 zawodników, którzy wystartowali w zawodach Dawid zajął 11 miejsce, a Maciek 24. Gratulujemy !!!

BARDZO DOBRY WYSTĘP NASZYCH UCZNIÓW

W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH !!!

KAROLINA FIGAS Z KLASY 2A NA 1000 m ZAJĘŁA 13 MIEJSCE Z WYNIKIEM 00.04.01 s WŚRÓD 118 STARTUJĄCYCH DZIEWCZĄT. HUBERT STAŃCZAK Z KLASY 1A NA 1500 m ZAJĄŁ 8 MIEJSCE Z WYNIKIEM 00.04.06 s WŚRÓD 119 STARTUJĄCYCH CHŁOPCÓW. GRATULUJEMY !!!

tekst i zdjęcia: J. Olczyk